W dniach 18 i 19 maja 2019r. Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu odbyła się III Wystawa oraz Giełda Minerałów i Skamieniałości. Celem imprezy współorganizowanej przez SITG Oddział Tarnobrzeg była prezentacja i popularyzacja piękna minerałów, skał i skamieniałości Polski i świata, a w szczególności okazów pozostałych po przemyśle siarkowym. Podczas giełdy można było pooglądać okazy hauerytu Pana Marka Zdyrskiego kolekcjonera z Tarnobrzegu. Haueryt – jest to minerał bardzo rzadki z gromady siarczków, który występował w sąsiedztwie złoża siarki głownie w warstwach iłowych i marglach stanowiących strop złoża siarki. Jego nazwa pochodzi od nazwiska austriackiego geologa – J.R. Hauera. Tworzy kryształy mające postać ośmiościanu, także będące kombinacją sześcianu i ośmiościanu, czasami dwunastościenne. Na świecie występuje jedynie we Włoszech, Słowacji, USA i Gruzji.
W pierwszym dniu wystawy odbył się konkurs dla wystawców na najciekawszy, najpiękniejszy eksponat – minerał, skałę czy skamieniałość – związany z obszarem Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego. Pierwszą nagrodę zdobył okaz siarki wystawiony przez Pana Andrzeja Bezkorowajnego z Brzeska. Druga nagrodę zdobył Pan Marek Szmuc za okaz celestynu, trzeciej nagrody Jury nie poznało.
Podczas giełdy prezentowane okazy można było nie tylko obejrzeć, ale niektóre z nich także kupić. Atrakcja ostatniej giełdy minerałów była obecność Pana Mikołaj Podłaszczyka kolekcjonera z Mielca, który opowiadał o swojej kolekcji minerałów oraz Pana Krzysztofa Polońskiego, który w nieodległej Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. 1 Maja 3, stworzył pierwszą w Polsce galerię agatów. W swojej niecodziennej kolekcji posiada agaty z różnych stron świata, ale niesamowite wrażenie wywołuje największy w Polsce okaz czarnego dębu.