Szczyrk 17 -20.06.2026r.

To już 27. raz, kiedy w dniach 17–20.06.2026 r. tarnobrzeska grupa „Zdobywców Gór” – członków SITG, tym razem również pod szyldem Komisji Sportu i Turystyki przy ZG SITG – udała się do Szczyrku, do Ośrodka SASANKA. To miejsce zdecydowanie godne polecenia pod każdym względem. W wyprawie uczestniczyły 34 osoby. Jak zawsze głównym celem naszych wyjazdów jest poznawanie pobliskich gór, bowiem czas robi swoje i najwyższe szczyty pozostają dla innych (może jeszcze kiedyś…). Jednak myśli o kolejnych wyprawach nadal pozostają aktualne. Tym razem na naszej trasie znalazły się: Skrzyczne, Małe Skrzyczne, Malinowska Skała, Klimczok, Szyndzielnia oraz Barania Góra. Wyprawy odbywały się w różnych składach osobowych, zależnie od indywidualnych możliwości kondycyjnych uczestników. Poznaliśmy również samo miasteczko Szczyrk, a koniecznie należało odwiedzić Wisłę, aby zobaczyć miasto związane z postacią Adama Małysza. Byliśmy na skoczni im. Adama Małysza, spacerowaliśmy po centrum, odwiedziliśmy park     z ciekawą fontanną i oczywiście skosztowaliśmy słynnych wiślańskich lodów. Miło nam było gościć podczas wyprawy w dniu 19.06 przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki, kol. Damiana Borgieła, który wiele opowiedział o tych terenach. Poznał również siarkowych „górołazów” w strojach firmowych oraz miał okazję uczestniczyć w naszych tradycyjnych wieczornych spotkaniach z muzyką na żywo (dwie gitary).
Przyszedł czas powrotu do domu – z miłymi wspomnieniami i satysfakcją z kolejnej udanej wyprawy. Aura również nam sprzyjała – wyjątkowo piękna pogoda stworzyła idealne „okno pogodowe” dla naszych górskich wędrówek.
Z turystycznym pozdrowieniem
 Henryk Galek